Журнал українською!

для читання натисніть на посилання

https://moct.eu/wp-content/uploads/2022/12/Ukr.2022.pdf

 

Любі читачі,

До Вашої уваги випуск журналу «Моst» українською мовою.

Наша організація «LeipzigBrücke der Kulturen e.V.» (Лейпциг – МІСТ культур) – заснована у 2005 році. Створена для інтеграції переселенців та біженців до німецького суспільства. В цьому році значна частина нашої роботи була присвячена допомозі українським біженцям.

В рамках проєкту Leipzig hilft Kindern aus der Ukraine mit Angeboten für ihre Freizeitgestaltung, метою якого є інтеграція українських дітей в Німеччині, ми проводимо серію освітніх та розважальних заходів. На наших заняттях діти мають можливість: познайомитися з культурою та звичаями Німеччини, в ігровій формі вивчати німецьку мову, брати участь в театралізованих виставах, малювати, співати та танцювати. Та саме головне — у дітей є можливість спілкуватися в колі своїх однолітків в рідному мовному середовищі та знаходити друзів.

Ви можете доєднатися до серії заходів нашого Інфо-кафе. Infocafé und Rundgänge für erwachsene geflüchtete Menschen aus der Ukraine» — це і простір для спільного комунікативного обміну, і взаємна підтримка, і нові знайомства. Проводимо зустрічі-семінари з питань перебування та працевлаштування в Німеччині. Для знайомства з історичним та культурним надбанням міста Лейпциг запрошуємо долучитися до наших екскурсій-прогулянок містом.

На нашому порталі moct.eu ви знайдете багато корисної та актуальної інформації (наша сторінка https://moct.eu/language/uk/ є єдиною україномовною на території Саксонії). Україномовний інформаційний сайт працює в рамках проєкту Information und Unterhaltung für geflüchtete Menschen aus der Ukraine in unserer Zeitschrift MOCT Brücke.

На сторінках цього журналу пропонуємо Вам ознайомитися з різноманітними проєктами, ініціативами та організаціями, які були створені передусім в Лейпцигу заради підтримки та допомоги українцям, дізнаєтеся про особливості медичної системи Німеччини, довідаєтеся про види страхування та прогуляєтеся старим містом.

Вітаємо всіх з прийдешніми новорічними святами!

Редакція журналу «Моst»

В номері:
Прогулянки старим Лейпцигом 4-11
Об’єднані книгою 12-13
Українська книга в Лейпцигу 13
Сімейний лікар у Німеччині 14-15
Які стоматологічні послуги
оплачує страховка у Німеччині 15
Клініка стоматолога з України в Лейпцигу 16
Страхування українського автомобіля у Німеччині 17-18
Важливі страховки в Німеччині 19
Український освітній хаб в Лейпцигу 20-21
Leipzig helps Ukraine 22-24
Dozwillia-Leipzig: будуючи український простір у Лейпцигу  25-27
«Творимо разом»:
проєкт для українських дітей в Германії 28-29
Hilfswerk zur Heiligen Alexandra e.V  30-31
Kultur-und Bildungs Verein  32-33
У ритмі танцю   34-37
Шлюб у Німеччині  38
Зустрічаємо рік Чорного водяного кролика 39

Related posts