Які зміни чекають на українську освіту

Щоб зробити якісну реформу освіти, потрібно займатися всіма галузями одночасно, адже вони між собою тісно пов’язані, – розповів Міністр освіти України Оксен Лісовий в інтерв’ю телеканалу 1+1.  Йдеться про дошкільну, загальну середню та професійну чи академічну освіти. Тому реформи в системі освіти триватимуть.

Які реформи чекають на освітню галузь

В Україні  уряд виділив 1,5 млрд грн. для закупівлі необхідного обладнання, щоб і надалі розвивати проект “нової української школи”, який дуже добре проявив себе у початкових класах і отримав схвальні відгуки батьків.  У Міністерстві освіти не хочуть обмежувати його лише першими чотирма класами.

Звичну всім “11-річку” також трансформують. Після 9-го класу діти можуть продовжити навчання в академічному ліцеї або в професійному коледжі. Таке навчання триватиме ще три роки.

Міністр освіти України Оксен Лісовий зазначив, що після закінчення коледжу учні виходять вже з певною професією, а після ліцею – можуть продовжити навчання у закладі вищої освіти.

Лісовий зазначив, що наразі з експертами обговорюється комплекс реформ і дошкільної освіти.   Для організації дошкільних навчальних закладів планується відкрити  доступ приватній ініціативі та пришвидшаити навчання професії вихователя.  Також, йдеться про підвищення оплати праці вихователів. Адже, якісна дошкільна освіта дасть змогу батькам  виходити на ринок праці.

“Захист України”: що це за дисципліна

Враховуючи ситуацію, яка через війну склалася в Україні, з початку нового навчального року в школах введуть дисципліну “Захист України”, на якій навчатимуть домедичної допомоги, мінної безпеки, керування дронами і орієнтування на місцевості.  Дисципліна не є абсолютно новою, вона є в програмі і навіть модернізовувалася рік тому, але зараз її модернізують знову.

Онлайн чи офлайн навчання: що очікує школярів

Держава  повинна забезпечити всі безпекові умови для тих шкіл, у яких бажають перейти на очне навчання. Лісовий наголошує, що є діти, які за кілька років навчання не були жодного дня в школі, а в підлітків не було важливого психосоціального розвитку і природні соціальні навички  також не розвивалися.

“Природно що дуже багато людей хочуть повернутися до очного навчання і наше завдання Міністерства освіти забезпечити тим, хто готовий повернутися всі можливості для цього”, – підкреслив міністр освіти.

Нагадаємо, останнім часом тема кількості шкільних дисциплін є предметом палких дискусій в суспільстві та в освітянській спільноті.  Міністр освіти Оксен Лісовий вважає, що кількість предметів у школах має бути “раціональною” і вона має бути не збільшена, а зменшена.

 

 

 

Джерело: “Сніданок з 1+1”, за матеріалами  інтерв’ю О.Лісового
Фото: Pixabay