Українські діаспори у США, Польщі та Німеччині.

Найбільш активно громадсько-політичну діяльність за кордоном провадять українські діаспори у США, Польщі та Німеччині.

Про це повідомила голова правління Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська на презентації у Медіацентрі Україна – Укрінформ результатів досліджень щодо міграції, медіаспоживання та громадсько-політичної активності вимушених переселенців.

«За нашими загальними спостереженнями, дуже активна діаспора – і стара і, скажімо так, нова хвиля шукачів тимчасово прихистку – це США, Польща, багато у чому – Німеччина. У Британії дуже часто програми, які спрямовані на допомогу українцям, теж мають певний вплив.

«Кожен громадянин України з українським паспортом – це агент впливу України, де б він не був. І це потрібно перевести у силу, що у нас є люди, які готові системно працювати в інтересах України», – вважає голова правління ГМ «ОПОРА».

Водночас, на її переконання, не можна допустити розриву зв’язків між тими, хто виїхав з України, і тими, хто залишився.

«Як на мене, і держава, і ті, хто займається державною політикою чи питаннями комунікації тощо, сьогодні мають говорити про те, що глобальна політична нація українців – це виграшна стратегія для держави. І для тих, хто повернеться, і для тих, хто не повернеться, і для тих, хто нікуди не виїжджав», – сказала вона.

Айвазовська також зауважила, що над відновленням потрібно працювати вже зараз, а не чекати, що війна закінчиться, захисники повернуться додому і будуть займатися розв’язання усіх проблем.

Як повідомлялося, заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк заявила, що 8 мільйонів українців перебувають у вимушеній еміграції, 90% з яких жінки та діти.

 

 

Джерело: ukrinform.ua
Фото:  Pixabay 

Related posts