“Український дім” в Дрездені

У Дрездені, адміністративному центрі німецької земля Саксонія, урочисто відкрився «Український дім».

Про це повідомляє  Укрінформ.

Як розповіла агентству координаторка проєкту Тетяна Іванченко, він орієнтований на три цільові групи: біженців (яким треба допомогти з інтеграцією, адаптацією); експатів (українців, які вже певний час мешкають у Німеччині); німців та іноземців, які живуть у багатокультурному середовищі (їм треба показати, що таке Україна та українська культура).

За словами Іванченко, ініціатива народилася вже в перші дні повномасштабної війни росії проти України. Довго шукали приміщення, після чого за сприяння місцевої влади вдалося знайти його в великому торгівельному комплексі, в самому центрі Дрездена. До кінця жовтня 2023 року «Український дім» буде розташований саме там. Частково його фінансує місто, частково – фонди, також вдалося зібрати певну суму пожертв. Усі, хто зайнятий в «Українському домі», працюють на волонтерських засадах.

В «Українському домі» є бібліотека – майже 400 книжок українською мовою, виставка картин, місце для занять мам з малюками, для дітей і підлітків. У планах – проведення дискусійних клубів, майстер-класів з малювання, спеціальні програми для жінок і багато іншого.

Нагадаємо, що за деякими оцінками, у Дрездені наразі живуть близько 8 тисяч українських біженців, до війни у місті мешкали від 2,5 до 3 тисяч українців.

 

 

Джерело: Укрінформ
Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ

Related posts