У країнах Європи трапляються випадки, коли забирають дітей із сімей біженців

У Європі зафіксували 240 випадків вилучення дітей із сімей біженців з України –  повідомляє офіс українського омбудсмена.
Як правило, дітей забирають через те, що батьки не врахували різницю в профільному законодавстві України та приймаючої країни.

Українській владі відомо про 240 випадків вилучення дітей з сімей українських біженців в країнах ЄС. Про це заявила представник українського омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

За її словами, таке відбувається через відмінності між законодавством України та приймаючої країни.

“Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитися на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Таким чином, соціальні служби можуть задіяти поліцію і вилучити дитину з сім’ї”, – говорить Суслова.

Представник омбудсмена називає такі випадки “недопрацюванням” з боку України: потрібно надавати громадянам, які виїжджають, більше інформації про закони в ЄС.

“Наприклад, у Німеччині ви повинні зробити такі-то процедури. Або що не може бути в Італії або Франції опікуном людина, яка досягла 65-річного віку”, – пояснює правозахисниця.

Суслова зазначила, що зараз влада України працює над тим, щоб допомогти сім’ям, які опинилися в подібних ситуаціях.

Офіс уповноваженого намагається слідкувати за такими ситуаціями, моніторити їх, надавати правову допомогу жінкам або сім’ям, які опинилися в них. Представниця Омбудсмена зазначила, що зараз вони працюють із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб люди отримали правову допомогу і переклад.

Вона пояснила, що родичі дітей, яких забрали європейські соцслужби, повинні обов’язково звернутися до консульського відділу і поінформувати їх. Також вони можуть звернутися до Офісу уповноваженого з прав людини.

Станом на 1 червня чрез вторгнення росії в Україну близько 1,3 мільйона українських дітей проживають у країнах Європейського союзу.

 

 

Джерело: www.radiosvoboda.org
Фото: Pixabay

Related posts