Ніч музеїв 2023 «Навколо світу»

Під гаслом “Одного разу навколо світу” 85 музеїв, галерей та колекцій 6 травня 2023 року перенесуть відвідувачів у далекі країни та незвідані світи. З 18:00 до опівночі на відвідувачів чекає різноманітна програма – від історії та музики до природи і технологій.

Спектр музеїв-учасників варіюється від великих художніх музеїв до невеликих спеціалізованих музеїв. Понад 400 подій та практичних заходів пропонують різноманітну вечірню програму: на відвідувачів чекають екскурсії, концерти, творчі заходи, фільми та перформанси.

Вибрані події
Сад Університету Мартіна Лютера в Галле пропонує можливість здійснити геологічну подорож у часі. Пабло Пікассо та Жан Лурса зустрічаються в художній галереї “Тальштрассе”. У Händel-Haus-Halle під звуки музичних інструментів можна здійснити подорож через чотири століття історії музики.

У Лейпцигу культура напоїв в Стародавній Греції прославляється в Музеї старожитностей на службі у Діоніса. У Музеї прикладного мистецтва Грассі представлені сучасні африканські фотографії, а в Музеї Баха гості можуть зануритися в повсякденне життя Йоганна Себастьяна Баха за допомогою 3D-радіопостановок. З “Жестами горизонту” Музей мистецтв презентує спільний звуковий сад для художниці Марії Райхе, а Schillerhaus Leipzig представляє свою нову постійну виставку “Götterfunken” про життя молодого Шиллера.

Програма для людей з обмеженими можливостями
Існує різноманітна програма для людей з обмеженими можливостями. Більшість музеїв пристосовані для людей на інвалідних візках і пропонують відео на мові жестів, аудіоописи, аудіокниги, аудіоекскурсії та багато іншого.

Програма для родин з дітьми
Багато музеїв-учасників пропонують спеціальну програму для родин з дітьми. На понад 100 заходах можна буде майструвати, грати, шукати, слухати та створювати музику: Залежно від настрою, ви зможете зробити маски богів у Єгипетському музеї, фантастичних істот з повітряних кульок у Музеї клоунів, детективні закладки у Музеї німецької книги та писемності або фантастичні герби на форумі “Дубль 5”. Оперні ігри для дітей пропонуються в Будинку Генделя в Галле.

Відвідувачі можуть відкрити для себе безмежні простори космосу та інші планети у нещодавно відкритому Планетарії Галле. Серед нових об’єктів у Лейпцигу – Лейпцизький інститут єврейської історії та культури ім. Лейбніца – Симона Дубнова та Музей лейпцизького трамваю.

Для дітей віком до 18 років квитки безкоштовні
Квитки можна придбати на сайті www.museumsnacht-halle-leipzig.de, а також у спеціальних касах попереднього бронювання та касах музеїв-учасників і магазинах Ticketgalerie в обох містах. Вони дійсні протягом Ночі музеїв з 18:00 до опівночі для всіх музеїв та колекцій, що беруть участь у програмі, а також як проїзний квиток на громадський транспорт.

Ціна – десять євро, пільгова ціна – вісім євро або п’ять євро для власників Leipzig Pass, Halle Pass та сімейного квитка Саксонії та Саксонії-Ангальт. Сервісний збір у розмірі одного євро за квиток стягується онлайн.

Для дітей та молоді до 18 років включно вхід безкоштовний. Однак для того, щоб користуватися безкоштовним громадським транспортом, вони все одно повинні придбати безкоштовний квиток на сайті або в касах попереднього бронювання.

Квиток також дійсний як квиток на місцевий громадський транспорт та для поїздок на швидкісній залізниці між Галле та Лейпцигом. Він дійсний з 16:00 до 3:00 наступного дня. Крім того, в обох містах діятимуть спеціальні лінії, які безкоштовно з’єднують велику кількість об’єктів.

Обслуговування
На ринковій площі в Лейпцигу та в концептуальному магазині “leipzig 04_” у Петерсбогені з 15:00 до 22:00 відвідувачам надаватимуть поради щодо музеїв та транспортного сполучення. На центральній зупинці спеціальних ліній на вулиці Goethestraßeу Лейпцигу інформацію надаватимуть з 18:00 до 22:00. У Галле відвідувачі отримають інформацію на інформаційному стенді перед Державним музеєм доісторичного періоду.

Час і місце проведення
Субота, 6 травня 2023 року
з 18:00 до 24:00

85 різних музеїв, галерей та колекцій у Галле та Лейпцигу

Більше інформації

www.museumsnacht-halle-leipzig.de

Інформацію також можна знайти на каналах “Ніч музеїв” у Facebook та Instagram.

 

 

 

Джерело: leipzig.de
Фото: © die superpixel

 

 

 

Related posts