День Незалежності України

24 серпня 2023 року святкуємо 32 річницю проголошення незалежності України.

24 серпня 2023 року ми відзначаємо 32 річницю проголошення незалежності України. Сьогодні, які і багато століть поспіль, Україна виборює своє право на незалежність зброєю, тому це свято має дуже вагоме значення для всіх українців.

Цікаві факти про Україну

  • Україна є найбільшою державою за своєю площею у Східній Європі.
  • На території українських земель діяв перший вищий навчальний заклад у Східній Європі – Острозька академія, яка була заснована князем Острозьким Костянтином-Василем у 1576 році.
  • Однією з найдавніших конституцій у Європі є Українська Конституція Пилипа Орлика, яку було проголошено 1710 року. Зараз оригінал першої сторінки Конституції зберігається в Національному архіві Швеції.
  • 1934-го на конкурсі краси мов у Парижі українську мову було визнано найкращою, наймилозвучнішою та найбагатшою у світі. Вона посіла друге місце після італійської.
  • Українці – найспівучіша нація у світі, яка створила близько 200 тисяч народних пісень. Більше жодна нація світу не має такої кількості пісень. В ЮНЕСКО зібрано дивовижну колекцію українського фольклору та пісень народів світу. В українському фонді налічується 15,5 тисячі народних пісень, друге місце посідає Італія, яка має 6 тисяч народних пісень.
  • Україна володіє найбільшими запасами чорнозему в світі! Частка українського чорнозему в світі становить близько 30%.

    Це все –  УКРАЇНА

 

 

 

 Джерело: за матеріалами tsn.ua
Фото: з відкритих джерел

Related posts